Flowers

EĞİTİMLER VE BULUŞMALAR

“Hikayeni anlat. Bağır. Yaz. Gerekiyorsa fısılda.

Ama anlat.

Kimisi anlamayacak.

Kimisi tamamen reddedecek.

Ama birçok kişi sana bunun için teşekkür edecek.
Ve sonra sihirli bir şey gerçekleşmeye başlayacak.
Sırayla, sesler "Ben de" diye fısıldamaya başlayacak.
Ve kabilen bir araya gelecek.
Ve bir daha asla yalnız hissetmeyeceksin.”
                                      L.R. Knost

Kadınlar bir araya geldikleri zaman gerçekten bir sihir meydana geliyor. Çemberlerde, ormanlarda, kumsallarda, köylerde, şehirlerde, sokaklarda, evlerde, yollarda kadınlar elele, evrenin gizemlerine, Doğa Ana'nın gücüne ve kendi içlerindeki cana selam dururken zaman ve mekan da evrilip asılı kalıyor. Dünyayı değiştirecek güç işte o anda var oluyor.

Çalışmalarımı bütünün hayrına sunarken bilgi aktarımının önemine ve evrenselliğine çok önem veriyorum, bu sebeple eğitimler ve atolye çalışmaları ve buluşmalarla evreni genişletmeye ve ilerletmeye niyet ediyorum. Dünyadaki kabilemi bulma yolunda insanlarla bir araya gelmek, beraberce gülmek, ağlamak, öğrenmek hem beni hem de etrafımdakileri besliyor, büyütüyor. Bu sebeple açılsın çemberler, kurulsun sunaklar, yakılsın tütsüler, adansın adaklar diye niyet ve dua ediyorum.

HAYAT BOYU RAHİM BAKIMI VE SAĞLIKLI MENSTRUASYON ATÖLYELERİ

Bu çalışmalarda rahim ve pelvik taban sağlığınız için kendi kendinize yapabileceğiniz çalışmaları uygulamalı olarak öğreneceksiniz. Temel anatomi, ve fizyoloji bilgisi üzerine rahim bilgeliğini anlayacak ve sağlıklı menstruasyon için gereken doğal, ekolojik ve bitkisel yöntemler konusunda bilgi kazanacaksınız. Üreme sağlığımızın ötesinde rahmin ve bulunduğu ikinci çakranın yani yaratıcılık merkezimizin dengeli bir şekilde çalışabilemesi için yapabileceğiniz yaratıcı aktiviteleri diğer kadınlarla beraber yaşayacak ve deneyimleme fırsatı bulacaksınız.

MEME BAKIMI VE SAĞLIĞI

Bu çalışmada meme anatomisini, kendi kendinize meme bakımı yapmayı, meme masajını ve meme sağlığınızı desteklemek için deneyebileceğiniz doğal ve bitkisel çözümleri öğrenecek ve kalp çakrasının titreşimini açmak için yapabileceklerinizi, kalp iletişiminin sağlığımız için önemini deneyimleyeceksiniz.

BEBEK MASAJI

Bebek masajı birçok kültürde bebeklerle güvenli temas kurmanın yolu olmuş ve bebeklere anne karnındaki güvenli ve sıcak ortamı sağlayan bir yöntem olarak uygulanagelmiştir. Doğru ve güvenli bir şekilde yapılan masaj anne ve babaların bebekleriyle bağ kurma becerilerini geliştirir. Bebekler daha sakin, huzurlu hisseder, daha rahat uyur ve anne babalarıyla daha yakın bir ilişki içine girmeye başlarlar. Kolik, gaz gibi sorunlar daha az görülür. IAIM (Uluslararası Bebek Masajı Derneği) sertifikalı bir bebek masaj eğitmeni olarak anne ve babalara bebek masajının ilkelerini ve uygulamalarını öğretiyorum. Dersler 5 hafta boyunca haftada 1 gün olacak şekilde diğer anne babalarla (özel dersler için lütfen iletişime geçiniz) ortak bir mekanda uygulamalı olarak gerçekleşiyor. Dersler eğitim dışında yeni anne ve babalara sosyalleşme ve bebek bakımı konusunda güven kazanma becerilerini de kazandırıyor.