Pink Rose

DOĞUM & LOHUSA HİZMETLERİ

Bebeklerimizi doğururken, kendi kendimizde de yepyeni olasılıklar doğurduğumuzun  farkına varırız.

                                                                                                  Jon Kabat-Zinn

Bir kadının yaşamında doğum ve lohusalık süreçleri yoğun ve cesaret gerektiren geçiş törenleridir ve kadına da ailesine de hem içte hem dışta yaratımın olasılığını sunar. Bu süreçlerde var olan duygular doğru destekle karşılanabilir ve doğum anı geldiğinde deneyimli bir doğum çalışanının yardımıyla doğum deneyiminiz pozitif bir deneyim olarak yaşanabilir. Bir doğum ve lohusa doulası olarak, yaratımınızın eşiğinde sizinle duruyorum, bir boyuttan diğerine geçişinize yardım ediyorum, elinizi tutuyorum ve sizin öz yaratılışınızı kutluyorum. Her seferinde bir nefese odaklanarak, yolculuğunuzu beraber arşınlıyoruz ve ben güveninize, korkularınıza ve becerilerinize destek veriyorum. Aşağıda detaylarını bulabileceğiniz doğum ve lohusalık hizmetlerim şöyledir:

 • Rahim Odağında Doğuma ve Bebeğe Hazırlık Eğitimleri

 • Doğumda Doula Desteği

 • Lohusalık ve Emzirme Desteği

 • Doğum Sonrası Rahim Bakımı

 • Kırk Çıkarma ve Anneliği Kutsama Çemberi

DOĞUM HİZMETLERİ

 • Rahim Odağında Doğuma ve Bebeğe Hazırlık Eğitimleri

 

       Kırk Kilit doğum eğitimleri rahmin merkeziyetini ve yaratıcı gücünü temeline alarak sizi, ailenizi ve evinizi doğumunuzu ve bebeğinizi karşılamak için hazırlar. Evinizin rahat ortamında, mahreminizde, online ya da birebir ve kendi hızınızda alacağınız bu size özel eğitimlerle doğumun anlamını ve nasıl süreceğini öğrenir, doğumda ağrıyla başa çıkma yöntemlerini uygulamalı olarak çalışır, nefes pratikleriyle sakin ve huzurlu kalmayı deneyimler, bebek bakımının temellerini, emzirmenin ipuçlarını ve lohusalıkla ilgili önemli detayları birebir deneyimlersiniz.

 • Doğumda Doula Desteği

      "Doula" eski Yunanca'da hizmet sunan kadın anlamına gelmektedir. Günümüzde başta doğum olmak üzere farklı sıhhi süreçlerde insanlara lojistik ve daha da önemlisi duygusal destek sunan kişilere denilmektedir. Bir doğum doulası olarak doğumunuzun koruyucusu ve destekleyicisi olarak çalışıyorum, doğumda size alan açıyorum. Gebelik süresince yaptığım ziyaretlerde sizi ve ailenizi tanıyor ve özgün doğum yolculuğunuzda size istediğiniz ve aradığınız destekleri sunuyorum. Doula hizmetim doğum öncesi 2 ziyaret, 38. haftadan itibaren 7/24 irtibat, doğum sırasında ev ve hastanede tam zamanlı olarak yanınızda bulunarak ağrıyla başa çıkma teknikleri ve rahatlama yöntemleriyle size duygusal ve lojistik eşlik (sezaryen doğumlarda da geçerli olacak şekilde), doğumun hemen ardından emzirme ve bakım desteği ve doğumdan sonraki günlerde evde yardım ve değerlendirme ziyaretini kapsamaktadır.

 • Anneliğe Hazırlık Çemberi

Doğumun ve anneliğin kozmik dünyasına tinsel ve duyusal olarak hazırlanmak hem sizin hem de bebeğinizin hakkı. Yakınlarınızla beraber katılacağınız bu kadın çemberinde sizi kutluyor, kutsuyor ve doğum için niyetlerimizi oluşturuyoruz. Çember kolaylaştırıcısı olarak programı organize ediyor ve evinizde ya da tercih ettiğiniz bir mekanda dilediğiniz ritüelleri kalp iletişimi esasları, çember adabı ve şifa uygulamalarıyla gerçekleştiriyorum.

LOHUSALIK HİZMETLERİ

 • Lohusa Doula Hizmetleri

 

Lohusa doulası olarak bebekli hayatınıza en kolay ve pürüzsüz şekilde geçiş yapabilmeniz için sizlere yardım ediyorum. Hastane çıkışından itibaren evinizde verdiğim bu hizmette rahim, perine, meme ve karın bakımınıza doğal ve bitkisel çözümler sunuyorum, emzirmeyle ilgili temelleri öğretiyorum ve bebeğinizle bağ kurmanız için yapabileceklerinizi size gösteriyorum. Doğal ve ekolojik çözümlerle bebek bakımı konusunda sizi bilgilendiriyorum ve evinizdeki lojistik ihtiyaçlara çözüm sunuyorum. Ayrıca doğum hikayenizi dinleyerek size duyusal olarak hikayenizi nasıl içselleştirebileceğiniz konusunda alan açıyorum. Hepsi bebeğinizle o ilk başlangıcı sakince, şefkatle ve dinlendiğinizi bilerek yaşamanız için!

 • Doğum Sonrası Rahim Bakımı

Doğum ardından karnın toparlanması, iç organların yerine yerleşmesi, rahmin eski boyutlarına gelmesi, doğum sırasında oluşan kas ve omurilik/leğen kemiği kaynaklı ağrılarınn azaltılması ve emzirmek için süt kanallarının desteklenmesi amacıyla yapılan bölgesel masajlar ve şifa uygulamaları lohusalıkta ihtiyacınız olan sakinlik ve dinginliği size sağlar, bedeninizi eski haline getirmeye yardımcı olur. Karın toparlama amaçlı lohusa uygulamalarını kadim Anadolu ve Maya geleneklerinden toparladığım bilgiler ışığında doğum ardından sizlere sunuyorum.

 • Kırk Çıkarma ve Anneliği Kutsama Çemberi

Lohusalığınızın 40 gününün geçmesi ardından yakınlarınızla beraber sizi kutluyor, bebeğinizle beraber sizi kutsuyor ve yeni hayatınıza merhaba diyoruz. El şifası, masaj ve ruhsal şifa teknikleri, çember adabı, kemikleri kapama seremonisi, rahim kutlama çalışmaları ve özel bitkisel desteklerle doğum ardından hem fiziksel hem de ruhsal olarak açılan bedeninizi kapatıyor, sarıyor, sarmalıyor ve şifalandırıyorum. Sadece bebeğinizin değil sizin de '40 çıkarma'nızın gerekliliğinin bilincinde olarak özgünlüğünüzü ve yeni sizi ortaya çıkarmaya alan açıyorum.

The Farm Ebe Asistanlığı Eğitimi
The Farm Ebe Asistanlığı Eğitimi

press to zoom
The Farm Ebeleri
The Farm Ebeleri

press to zoom
40 Çıkarma
40 Çıkarma

press to zoom
The Farm Ebe Asistanlığı Eğitimi
The Farm Ebe Asistanlığı Eğitimi

press to zoom
1/11

Selen'le doğumdan kisa bir sure önce doktorumun tavsiyesiyle tanistik. Onun kelimeleriyle 'enerjisi cok iyi, sana cok iyi geleceğini düşünüyorum' du ve her zamanki gibi haklı cikti. Tanıştığımız andan itibaren sıcaklığı, samimiyeti ve ilgisiyle hep yanimdaydı. Doğumdan once yaptığımız yürüyüşlerde, telefon konuşmalarında olduğu kadar doğum odasında da kesintisiz oradalığı, odaklanmış ilgisi ve şefkati bana cok iyi geldi. Ikinci doğumum olmasina rağmen unuttuğum nefes almayı bana hatirlatti. Kızımı ilk gören ve gözyaşlarıyla karşılayan da oydu. Doğum sonrası beni ve kızımı takip eden de...her şey icin candan teşekkurler Selen...

                                                                                       Lütfiye

Selen toplam 55,5 saatlik doğumumda hep yanımda oldu. Eşimin de benim de zorlu olmasına rağmen huzurlu ve eğlenceli bir süreç yaşadığımız, düşünüp düşünüp ne güzeldi dediğimiz pişmanlıksız bir doğum oldu. Her şey için çok teşekkürler!

                                                                                         Pınar

Can kadın Selen, gebelik süresince, doğumda ve doğum sonrası yanımda oldu. En zor, en özel anlarımda elimden tuttu. Zamanını, bilgisini, deneyimini, ilgisini, desteğini, sevgisini verdi.

Bir eşiği birlikte geçtik. Varlığına, desteğine ve sunduğu hediyelere minnettarım.

                                                                                         Umut

Selen, doğum öncesinde benim için hazırladığı Blessingway ile anneliği en duygusal şekilde hissetmemi sagladi. Dogum günü gelip çattığında ise  geceden gündüze (15 saat) hep yanımdaydı.  Doğum sırasında sancı çekerken başıma kötü bir şey gelmeyeceğinin garantisi gibiydi. Selen'in oluşu her şeyi yolunda götürecekti sanki. Bu yuzden şiddetli sancılarıma rağmen normal doğum yolunu seçebildim ve sonunda o mucize anları yaşadım. Selen olmasaydı hayatımın en guzel anlarını şimdi yaşamamış olacaktım. Bundan güzel katki ne olabilir ki. Doğum sonrasında da bebeğimle ilgili endişelerimde sorularıma cevap oldu.  Eşim ve benim telaşlı halimizi sakinleştirdi ve boylece bebeğimize de en güzel hediyeyi vermiş oldu. Hepsi icin binlerce teşekkürler...

                                                                                     Zeynep